KONCERTER

  • lør. 17. apr.
    DOKK1, Store Sal
    17. apr. 11.00
    DOKK1, Store Sal, Hack Kampmanns Pl. 2, 8000 Aarhus
    Del
  • lør. 08. maj
    Orkesterefterskolen
    08. maj 16.00
    Orkesterefterskolen, Bisgårdmark 18, 7500 Holstebro
    Del
  • søn. 09. maj
    Skanderborg Slotskirke
    09. maj 16.00
    Skanderborg Slotskirke, Slotsholmen 4, 8660 Skanderborg
    Del
  • søn. 16. maj
    Dalum Kirke
    16. maj 16.00
    Dalum Kirke, Dalumvej 114, 5250 Odense
    Del
  • fre. 04. jun.
    Lille Sal
    04. jun. 19.30
    Lille Sal, Musikhuset Aarhus, Thomas Jensens Allé 2, 8000 Aarhus, Denmark
    Del
  • søn. 06. jun.
    Vor Frelsers Kirke
    06. jun. 16.00
    Vor Frelsers Kirke, Kirkegade 24, 6700 Esbjerg, Denmark
    Del
  • man. 07. jun.
    ODEONs koncertsal
    07. jun. 19.30
    ODEONs koncertsal, Odeons Kvarter 1, 5000 Odense, Denmark
    Del
  • ons. 11. aug.
    KunstCentret
    11. aug. 19.30
    KunstCentret, Gjessøvej 40, 8600 Silkeborg
    Del
  • tor. 12. aug.
    Domen
    12. aug. 20.00
    Domen, Inge Lehmanns Gade 2, 8000 Aarhus
    Del
  • fre. 17. sep.
    Teatret Gruppe 38
    17. sep. 20.00
    Teatret Gruppe 38, Irma Pedersens Gade 222, 8000 Aarhus, Denmark
    Del
  • lør. 18. sep.
    Teatret Gruppe 38
    18. sep. 15.00
    Teatret Gruppe 38, Irma Pedersens Gade 222, 8000 Aarhus, Denmark
    Del
  • lør. 18. sep.
    Teatret Gruppe 38
    18. sep. 20.00
    Teatret Gruppe 38, Irma Pedersens Gade 222, 8000 Aarhus, Denmark
    Del
  • tor. 23. sep.
    Elværket Åbyhøj
    23. sep. 20.00
    Elværket Åbyhøj, Thorsvej 4, 8230 Aarhus, Denmark
    Del
  • lør. 30. okt.
    Mariendals Kirke
    30. okt. 15.00
    Mariendals Kirke, Nitivej 17, 2000 Frederiksberg, Denmark
    Del
  • søn. 31. okt.
    Symfonisk Sal
    31. okt. 16.00
    Symfonisk Sal, Thomas Jensens Allé 2, 8000 Aarhus, Denmark
    Del
  • tir. 02. nov.
    Odeon, Koncertsalen
    02. nov. 19.00
    Odeon, Koncertsalen, Odeons Kvarter 1, 5000 Odense, Denmark
    Del
  • lør. 28. nov.
    DOKK1, Store Sal
    28. nov. 2020 11.00
    DOKK1, Store Sal, Hack Kampmanns Pl. 2, 8000 Aarhus
    Musik, historier og musikhistorier
    Del
  • lør. 28. nov.
    DOKK1, Store Sal
    28. nov. 2020 11.00
    DOKK1, Store Sal, Hack Kampmanns Pl. 2, 8000 Aarhus
    Musik, historier og musikhistorier
    Del
  • fre. 20. nov.
    Musikhuset Aarhus, Symfonisk Sal
    20. nov. 2020 19.30
    Musikhuset Aarhus, Symfonisk Sal, Thomas Jensens Allé 2, 8000 Aarhus
    Del
  • søn. 15. nov.
    Syddansk Musikkonservatorium
    15. nov. 2020 15.00
    Syddansk Musikkonservatorium, Thomas B. Thriges Gade 1, 5000 Odense
    Del
  • lør. 14. nov.
    Mariagerfjord Gymnasium
    14. nov. 2020 15.00
    Mariagerfjord Gymnasium, Amerikavej 5, 9500 Hobro
    Del
  • man. 02. nov.
    Musikhuset Aarhus, Symfonisk Sal
    02. nov. 2020 19.30
    Musikhuset Aarhus, Symfonisk Sal, Thomas Jensens Allé 2, 8000 Aarhus
    Del
  • søn. 01. nov.
    Syddansk Musikkonservatorium
    01. nov. 2020 19.30
    Syddansk Musikkonservatorium, Kirkegade 61, 6700 Esbjerg
    Del
  • lør. 31. okt.
    DOKK1, Store Sal
    31. okt. 2020 14.00
    DOKK1, Store Sal, Hack Kampmanns Pl. 2, 8000 Aarhus
    Krig og Sorg
    Del
  • søn. 25. okt.
    Frihavnskirken
    25. okt. 2020 16.00
    Frihavnskirken, Willemoesgade 68, 2100 København
    Del
  • lør. 24. okt.
    Ellevang Kirke
    24. okt. 2020 16.00
    Ellevang Kirke, Jellebakken 42, 8240 Risskov
    Del
  • lør. 17. okt.
    DOKK1, Store Sal
    17. okt. 2020 11.00
    DOKK1, Store Sal, Hack Kampmanns Pl. 2, 8000 Aarhus
    Roser og torne - hvad er kammermusik?
    Del
  • søn. 04. okt.
    Sthens Kirke
    04. okt. 2020 16.00
    Sthens Kirke, Egevænget 2, 3000 Helsingør
    Del
  • søn. 27. sep.
    Musikhuset Aarhus, Symfonisk Sal
    27. sep. 2020 15.00
    Musikhuset Aarhus, Symfonisk Sal, Thomas Jensens Allé 2, 8000 Aarhus
    Del
  • lør. 26. sep.
    Mariendalskirken
    26. sep. 2020 16.00
    Mariendalskirken, Mariendalskirken Nitivej 17, 2000 Frederiksberg
    Del
  • fre. 25. sep.
    Jesuskirken
    25. sep. 2020 19.30
    Jesuskirken, Kirkevænget 5A, 2500 Valby
    Del
  • ons. 09. sep.
    Engelsholm Højskole
    09. sep. 2020 19.30
    Engelsholm Højskole, Engelsholmvej 6 7182 Bredsten
    Del
  • man. 07. sep.
    LEGO House
    07. sep. 2020 16.30
    LEGO House, Ole Kirks Plads 1, 7190 Billund
    Del
  • søn. 23. aug.
    Skt. Lukas Kirke
    23. aug. 2020 16.00
    Skt. Lukas Kirke, Skt. Lukas Kirkeplads 1, 8000 Aarhus C
    Del
  • lør. 18. jan.
    Gellerup Art Factory
    18. jan. 2020 11.00
    Gellerup Art Factory, Gudrunsvej 78, 8220 Brabrand
    Del

Tidligere KONCERTER